Petra Månström
Två lyckliga vinnare – en kille och en tjej – vinner var sitt set vinterlöparkläder bestående av tröja, tights, mössa och handskar (totalt vinstvärde 1760 kr) ur Asics kollektion för hösten och vintern 2011/2012.
Nu har du chansen att vinna ett riktigt fint pris – ett helt set med tights, tröja, mössa och handskar för vinterlöpning. Det du behöver göra för att vara med och tävla är att ta en bild på dina favoritlöparskor och berätta var du senast sprang med dem. Jag vill också att du besvarar följande fråga:
”Ordet ’Asics’ är en akronym av en latinsk fras. Vilken?”
Ditt tävlingsbidrag (bild + svar på tävlingsfrågan) mejlar du tillsammans med namn, adress samt klädstorlek till spring@svd.se. Skriv ”Favoritdojorna” i mejlets ämnesrad. Tänk på att minska ner storleken på bilden så att den är max 1 MB. Tävlingen pågår till och med lördagen den 31 december kl 23.59. Lycka till!