Vätternrundan

Uday Murali

Uday Murali

Måndagens spinningpass var helt underbart. Jag bestämde mig för att ta i lite mer vid varje intervall så var jag helt slut efter en timme.
Efter ha staplat in in omklädningsrummet och klätt av sig i nästan bara mässingen så klickar jag igen låset och får panik i samma vända… Tusan nyckeln är kvar i skåpet. Jag får gam-nacke och skäms något när jag står med bultsaxen som jag lånat för att öppna skåpet.
I onsdags så var det dags för ett nytt spinningpass, tyvärr kunde jag inte närvara men jag fick höra att de undrade vart ”Houdini” tagit vägen.


Foto: Privat

Om bloggen


Under två månader kan du följa tre av Schibsteds medarbetare som ska ta sig an Vätternrundan den 14 juni.
Vi som bloggar är Knut Brunnberg som cyklar för första gången, Anders Larsson som ger sig ut på sin elfte Vätternrunda och Uday Murali som kör för andra gången.
Här på bloggen får ni följa vår uppladdning, höra om träningsrundor, få utrustningstips etc.
Välkomna!

Fler bloggar